24.05.2019 - Konkurs Gry na Flecie Prostym X edycja

W dniu dzisiejszym w sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej zebrało się ponad 20-tu wykonawców  z gorzowskich i podgorzowskich szkół podstawowych, aby spróbować swoich sił w dziesiątej już edycji naszego konkursu. Wykonawcy prezentowali szeroki przekrój repertuarowy od muzyki ludowej, poprzez piosenkę żołnierską, muzykę klasyczną na muzyce filmowej i popularnej kończąc. W tym roku nasi jurorzy wytypowali następujących zwycięzców:

Czytaj więcej: 24.05.2019 - Konkurs Gry na Flecie Prostym X edycja

18-19.05.2019 - Alte Kameraden 2019

Kolejne święto orkiestr dętych za nami. To już po raz trzynasty do Gorzowa przyjechały fantastyczne zespoły orkiestrowe, które zaprezentowały się Gorzowskiej publiczności podczas dwóch dni festiwalowych. W tym roku oprócz naszej orkiestry odwiedziły nas : - Harcerska Orkiestra Dęta Hufca Ziemi Przemyskiej z Żurawicy - Orkiestra Dęta Chludowo - Grodziska Orkiestra Dęta - Wrzesińska Orkiestra Dęta - Marktmusikkapelle Seewalchen am Attersee (Austria) - Dechový Orchestr ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem (Czechy) - Blasorchester des Musikvereins Müllrose (Niemcy) Tym razem pierwszego dnia (sobota) w gorzowskim amfiteatrze odbyły się pokazy koncertowe natomiast drugiego dnia gorzowianie mogli zobaczyć orkiestry podczas przemarszu ulicznego, który zakończył się na pl. Grunwaldzkim. W tym też miejscu orkiestry pożegnały się ze sobą oraz z mieszkańcami wykonując wspólnie dwa marsze Alte Kameraden oraz Marsz Krakowiak. Dodatkowo Grodziska Orkiestra Dęta zaprezentowała musztrę paradną...były podziękowania od władz naszego miasta i organizatorów i w końcu przyszedł czas na wymaszerowanie ... Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

10.05.2019 - Koncert Dyplomowy

W dniu dzisiejszym w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Poznaniu odbył się Koncert Dyplomowy naszej Pani Kapelmistrz - Ani Wiśniewskiej. Nasza kapelmistrz dyrygowała kilkudziesięcioosobową Orkiestrą Reprezentacyjną Wojsk Lotniczych, którą "wsparła" ( a jakże!) nasza kilkunastoosobowa grupa muzyków Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Na Koncert Dyplomowy Ania przygotowała 3 utwory: Espana Cani, Flight - Adventure In The Sky oraz Caravan. Egzamin dyplomowy Ania zdała nam na piątkę z czego się bardzo cieszymy i z dumą ogłaszamy Państwu tą miłą nowinę!

05.05.2019 - 200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki

Takiego wydarzenia dawno nasze miasto nie pamięta! Dwie gorzowskie orkiestry: Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej oraz nasza - Gorzowska Orkiestra Dęta połączyły swe siły na dużej scenie Filharmonii Gorzowskiej, aby wspólnym muzykowaniem uczcić 200. rocznicę urodzin naszego wybitnego kompozytora - Stanisława Moniuszki.

Czytaj więcej: 05.05.2019 - 200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki

30.12.2018 - Koncert Kolęd

W dniu dzisiejszym w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski odbyła się msza święta w intencji naszej orkiestry z okazji jubileuszu 60-lecia zespołu. Nasza orkiestra zapewniała oprawę muzyczną mszy, a zaraz po niej wystąpiła z godzinnym koncertem, na którym zaprezentowała cały przekrój naszych najbardziej popularnych kolęd, a także pastorałek i innych utworów świątecznych. Orkiestrze towarzyszył piękny głos pani Moniki Makowskiej-Wiącek, a także nasze najnowsze zespołowe odkrycie - baryton naszego kolegi trębacza - Jarosława Wypaska. 

Dziękujemy ks. Proboszczowi oraz całej Parafii za ciepłe i życzliwe przyjęcie naszego koncertu. Zapraszamy Was na kolejne spotkania z nami w roku 2019!

  

24.11.2018 -Koncert Jubileuszowy

Tak tak ... to już 60 lat "stuknęło" Waszej orkiestrze. W tym czasie przeżyła wiele wzlotów i upadków, przewinęło się przez nią kilku dyrygentów i pewnie kilkuset muzyków, zagrała dla Was kilka tysięcy koncertów, a jej wielbicieli można liczyć w dziesiątkach tysięcy osób! Tak to ona - Gorzowska Orkiestra Dęta!

A w dniu dzisiejszym orkiestra zagrała swój Koncert Jubileuszowy. Koncert o bardzo zróżnicowanym repertuarze. Pokazaliśmy się zarówno w repertuarze typowo marszowym,  poważnym, była muzyka filmowa jak i rozrywkowa. 

Czytaj więcej: 24.11.2018 -Koncert Jubileuszowy

21.09.2018 Złoty Dukat Lubuski dla GOD

W dniu dzisiejszym w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze odbyła się uroczystość uhonorowania osób i zespołów, które aktywnie przyczyniają się do popularyzacji kultury na obszarze naszego regionu. Było nam niezmiernie miło, kiedy dowiedzieliśmy się, że takie wyróżnienie spotkało i nasz zespół. Na uroczystej gali,w imieniu całego zespołu, statuetkę odebrała nasza pani Kapelmistrz - Anna Wiśniewska.

Czytaj więcej: 21.09.2018 Złoty Dukat Lubuski dla GOD

07-10.06.2018 Dni Gorzowa

Ciekawy, pasjonujący, intrygujący -  mariaż orkiestry dętej z zespołem reggae...

To już po raz drugi nasza orkiestra spotkała się na wspólnym występie wraz z zespołem Majestic z Gdańska, który zajmuje się wykonywaniem muzyki w rytmie ska/reggae, a w niektórych kompozycjach nie stroni od ciężkiego rockowego brzmienia. Po raz pierwszy nasza orkiestra spotkała się z zespołem podczas MSOD Alte Kameraden 2016. Dziś po ponad dwuletniej przerwie w trakcie Dni Gorzowa postanowiliśmy przypomnieć mieszkańcom o tym ciekawym projekcie muzycznym. Mamy nadzieję, że występ się podobał ponieważ oprócz świetnych aranży zespół potrafi nawiązać bezpośredni kontakt z publicznością i zabawić nawet tych którzy na koncert przyszli w niezbyt dobrych humorach ;)

 

24.05.2018 IX Konkurs Gry na Flecie Prostym

W dniu dzisiejszym odbyła się kolejna, dziewiąta już edycja Konkursu Gry na Flecie Prostym p.n. "Flet prosty jest prosty!". Nasze stowarzyszenie nieustannie pracuje na polu edukacji muzycznej dzieci, aby jak najwcześniej zaszczepić dzieciom miłość do muzyki i muzykowania, szczególnie na instrumencie dętym. W ubiegłym roku z okazji urodzin miasta sekcja basowa wspólnie z grupą fletową wykonała "Hejnał Gorzowa". Ponieważ poszło nam całkiem nieźle w tym roku z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości postanowiliśmy zagrać wspólnie "Rotę". Efekt był piorunujący!

...a wracając do konkursu - w tym roku w szranki stanęło 26 uczestników z 10 szkół podstawowych, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III oraz IV-VII. Uczestnicy prezentowali zróżnicowany poziom muzyczny, a także pokazali, że na flecie prostym można zagrać wszystko ... od menueta J.S.Bacha poprzez melodie ludowe, etniczne, filmowe do mocno rozrywkowych aranżacji topowych piosenek pop ( Havana). Obrady jurorów były burzliwe, ale w końcu jury wydało werdykt ...

Czytaj więcej: 24.05.2018 IX Konkurs Gry na Flecie Prostym

19-20.05.2018 MFZDiP Alte Kameraden 2018

Międzynarodowy Festiwal Zespołów Dętych i Paradnych Alte Kameraden 2018 przeszedł do historii. W tym roku Festiwal powrócił do formuły konkursowej, a to za sprawą nawiązania współpracy między Miejskim Centrum Kultury EMCEKA z kanadyjskim stowarzyszeniem  World Association of Marching Show Bands, które jest organizatorem przeglądów podobnych nam zespołów na poziomie międzynarodowym. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jury oceniło nasze występy bardzo pozytywnie i przyznało naszej orkiestrze kwalifikację do przeglądu w ramach festiwalu organizowanego przez  World Association of Marching Show Bands.

Czytaj więcej: 19-20.05.2018 MFZDiP Alte Kameraden 2018