03.12.2016 - Koncert z okazji zakończenia działalności artystycznej Bolesława Malickiego

W sobotni wieczór po raz ostatni kapelmistrz naszej orkiestry był gospodarzem koncertu Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Po przeszło 50-ciu latach działalności artystycznej, w tym 25-ciu z Gorzowską Orkiestrą Dętą, Bolesław Malicki opuszcza stanowisko kaplemistrzowskie i przekazuje insygnia władzy ( batuta i buława) w ręce Anny Wiśniewskiej, którą pieczołowicie przygotowywał od dłuższego czasu do przejęcia tej zaszczytnej, ważnej i odpowiedzialnej roli...

 

Podczas ostatniego występu odchodzący Kapelmistrz zaserwował słuchaczom jedynie promil utworów z ponad 1000 pozycyjnej biblioteczki repertuarowej orkiestry. W zaprezentowanym repertuarze pokazali się także inni współwykonawcy, którzy na przestrzeni lat współpracowali z Bolesławem Malickim, a byli to m.in. Chór "Cantabile", soliści wokaliści ( p. Beata Gramza, p. Marzena Szumlańska-Śron, Agnieszka Kliszczyk), tancerze z zaprzyjaźnionej szkoły tańca FAN DANCE, a także muzycy, którzy kiedyś grali w orkiestrze pod dyrekcją p. Bolesława ( Ireneusz Budny-perkusja / Tadeusz Sinkowski - trąbka).

Po zakończeniu występu kapelmistrza nastąpiło uroczyste przekazanie batuty oraz buławy w ręce nowej pani Kapelmistrz, która poprowadziła dalszą część koncertu ( Glenn Miller Medley / Just a Giggolo / Moon River). Na zakończenie przyszedł czas na podziękowania dla odchodzącego kapelmistrza. Słowa podziękowań padały z ust przedstawicieli władz miasta ( prezydent Artur Radziński), przedstawicieli Rady Miasta ( pani Grażyna Wojciechowska oraz pan Jan Kaczanowski), piękne słowa skierowała do Jubilata pani dyrektor Wydziału Kultury - Ewa Hornik, byli także przedstawiciele zaprzyjaźnionej Orkiestry Miasta Poznania, a także inni przyjaciele i znajomi Kapelmistrza. 

Dziękujemy wszystkim za przybycie na to nietuzinkowe i niepowtarzalne wydarzenie. Postaramy się, aby kapelmistrz nie nudził się na swojej "emeryturze" ;)

Zapraszamy na kolejne nasze występy już pod batutą nowej pani Kapelmistrz - Anny Wiśniewskiej!