19-20.05.2018 MFZDiP Alte Kameraden 2018

Międzynarodowy Festiwal Zespołów Dętych i Paradnych Alte Kameraden 2018 przeszedł do historii. W tym roku Festiwal powrócił do formuły konkursowej, a to za sprawą nawiązania współpracy między Miejskim Centrum Kultury EMCEKA z kanadyjskim stowarzyszeniem  World Association of Marching Show Bands, które jest organizatorem przeglądów podobnych nam zespołów na poziomie międzynarodowym. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jury oceniło nasze występy bardzo pozytywnie i przyznało naszej orkiestrze kwalifikację do przeglądu w ramach festiwalu organizowanego przez  World Association of Marching Show Bands.

 W tym roku przybyło do nas 8 orkiestr i zespołów paradnych, które zgłosiły swoje występy do oceny jurorskiej w trzech kategoriach: musztrze paradnej, przemarszu oraz programie koncertowym. Uzyskując odpowiednio wysoką notę orkiestry otrzymywały kwalifikacje do występów na najbliższym takim międzynarodowym przeglądzie, który odbędzie się w roku 2019 w Calgary ( Kanada). Gwiazdą spotkań był włoski zespół Gruppo Storico Fivizanno, który  zaprezentował barwne widowisko podrzucania ogromnych wielokolorowych flag. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym sympatykom za obecność i wspólną zabawę. Specjalne podziękowania ślemy do naszego zaprzyjaźnionego zespołu tanecznego "Buziaki", a także do pracowników naszego matecznika, czyli Miejskiego Centrum Kultury za organizację imprezy i pyszną kaszaneczkę z cebulką i jabłuszkiem ;)

Zdjęcia z obu dniu imprezy znajdziecie Państwo jak zwykle w naszej galerii.