24.11.2018 -Koncert Jubileuszowy

Tak tak ... to już 60 lat "stuknęło" Waszej orkiestrze. W tym czasie przeżyła wiele wzlotów i upadków, przewinęło się przez nią kilku dyrygentów i pewnie kilkuset muzyków, zagrała dla Was kilka tysięcy koncertów, a jej wielbicieli można liczyć w dziesiątkach tysięcy osób! Tak to ona - Gorzowska Orkiestra Dęta!

A w dniu dzisiejszym orkiestra zagrała swój Koncert Jubileuszowy. Koncert o bardzo zróżnicowanym repertuarze. Pokazaliśmy się zarówno w repertuarze typowo marszowym,  poważnym, była muzyka filmowa jak i rozrywkowa. 

Na scenie orkiestra nie była sama. Często towarzyszyli jej soliści instrumentaliści ( Andrzej Pauter - ksylofon, Marcin Pesos Stachowiak-sax alt, Adam Matykiewicz- sax alt) jak i wokalistki ( Marzena Szumlańska-Śron, Monika Makowska-Wiącek). Orkiestra zaprezentowała się także z większą formą woklano-instrumentalną wraz z połączonymi chórami Cantabille oraz Chórem Szkoły Muzycznej II stopnia ( Carmina Burana - C. Orff). W utworach marszowych, a także w wiązance utworów rock&roll'owych na scenie królowały tancerki z zespołu "Buziaki".

Ciekawym elementem wizualnym była prezentacja etiudy filmowej o historii Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Od czasów kiedy bęben marszowy był ciągnięty przez kucyka, aż do czasów obecnych. Wszystko dzięki mozolnej, detektywistycznej pracy p. Dominiki Muniak, która postarała się zdobyć stare zdjęcia , archiwalne filmy, porozmawiać z byłymi kapelmistrzami i muzykami i zmontowała to wszystko w 15 kwadransową pigułkę filmową. 

A na koniec o tym co na początku... bardzo podniosła chwila kiedy to orkiestra została odznaczona medalem "Zasłużony dla Województwa Lubuskiego". 

Wspaniałe wieczór, wspaniałe chwile ... a teraz ... wracamy do rzeczywistości ;)