25.05.2015 - VI Konkurs Gry na Flecie Prostym

 "Czym skorupka za młodu nasiąknie ..." - zgodnie z tym starym powiedzeniem postanowiliśmy kilka lat temu zorganizować dla dzieci konkurs muzyczny. Wybór padł na flet prosty, który idealnie wpasował się w naszą specjalizację - instrumenty dęte. I tak od 2010 roku dzięki pomocy Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Muzycznej YAMAHA, z finansowym wsparciem naszego miasta udaje nam się już po raz 6 zorganizować spotkanie, na którym swoje umiejętności mogą zaprezentować być może przyszli uczniowie naszych szkół muzycznych, a potem nasi przyszli instrumentaliści.

 

Zaszczepić miłość do instrumentu dętego - to nasz cel!

 

 

 

Po raz szósty w auli SP1 przy ulicy Dąbrowskiego spotkali się uczniowie i nauczyciele muzyki z gorzowskich szkół, aby zaprezentować swoje umiejętności gry, wymienić się uwagami związanymi z wprowadzaniem nauki gry na flecie prostym w szkole podstawowej, wymienić się repertuarem etc. 

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem - w tym roku frekwencja była najwyższa w 5 letniej historii Konkursu. Do rywalizacji przystąpiło 30 uczniów reprezentujących 9 gorzowskich szkół podstawowych, a były to : SP1/SP6/SP13/SP15/SP16/SP17/SP20/SP21 oraz Szkoła Montessori. 

Uczestnicy jak zwykle prezentowali bardzo szeroki repertuar muzyczny: melodie ludowe, utwory z repertuaru klasycznego, a także popowego oraz muzyki filmowej. Jak widać na flecie prostym można zagrać prawie wszystko!

Wszyscy uczestnicy oceniani byli przez trzy osobowe niezależne jury ( pani Marcjanna Wiśniewska, pan Mariusz Nowaczyński, pan Przemysław Szulc), które po burzliwych obradach przyznało następujące nagrody:

   kategoria I - klasy I-III 

Miejsce I - 
Szymon Zwierzchlewski - Szkoła Podstawowa Montessori 
Miejsce II - Milena Atachim - SP1 
Miejsce III - Bartosz Poźniak - SP13 

   kategoria II - klasy IV-VI 

Miejsce I - 
Julia Kromraj - SP1 
Miejsce II - Oliwia Szafrańska - SP15 
Miejsce III - Karolina Gdula - SP16 
Jury przyznało także 12 wyróżnień w obu kategoriach. 

 

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy za obecność, za przygotowanie i za prezentacje. Do zobaczenia w przyszłym roku!